
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 15 µF |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.25 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 35 V |
| Thickness | 1.4478 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 50085
Distributors
pcbx
Unit Price$0.43773
Ext.Price$0.43773
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.43773 | $0.43773 |
| 10 | $0.20946 | $2.09460 |
| 50 | $0.19939 | $9.96950 |
| 100 | $0.18980 | $18.98000 |
| 500 | $0.15560 | $77.80000 |
| 1000 | $0.14620 | $146.20000 |
| 3000 | $0.13611 | $408.33000 |
| 5000 | $0.12672 | $633.60000 |
| 10000 | $0.11798 | $1179.80000 |
